Sayfa

Cloud ve Veri Yedekleme

Cloud (Bulut) biişim son günlerde sıkça duyduğumuz bilişim terimlerinden birisi. Tam olarak terimsel manasını ise çoğu kişi bilmemekte. Cloud, aslında hali hazırda kullandığımız tüm IT servislerinin internet üzerinden kullanılması hizmetidir. Örneğin MS Exchange sunucumuzu genelde firmamızın lokasyonunda tutardık. Şimdi bu hizmeti dışarıdan da alabiliyoruz. Exchange Sunucusu artık kendi ofisimizde değil, hizmeti aldığımız firmanın datacenter'ında barındırılıyor. Ancak yine kendi içim,zde bulunan sunucularla entegre ve tüm özellikleri kullanılabilir durumda.

Seyrah Bilişim olarak Microsoft'un Cloud çözümlerinin tamamını müşterilerize sunmaktayız. Genel olarak Office 365, Exchange Online, SharePoint Online ve diğer tüm Microsoft ürünlerini Cloud olarak sunmaktayız.

Cloud sayesinde, maliyetlerimizi düşürmenin yanı sıra, daha güvenli, yedeklenebilir ve ölçeklenebilir alt yapıya sahip olmuş oluyoruz. Bunun yanında yönetim maliyetlerimizi minimize etmiş oluyoruz.Veri Yedekleme ve Kurtarma

Günümüzde şirketlerin kullandığı datalar tamamen sanal ortamda barındırılmaktadır. Dolayısıyla dataların güvenliği birincil derecede önem arz etmektedir. Bunun yanı sıra felaket durumlarında kaybedilen dataların geri yüklenmeside aynı oranda önem arz etmektedir. Felaket durumlarında datalar ne kadar hızlı geri getirilip yüklenirse iş akışı aynı oranda sürekliliğini koruyacaktır.

Seyrah Bilişim olarak Türkiye'de ve dünyada kullanılan en son teknolojik donanımlar ve yazılımlar aracılığıyla datalarınızı en güvenli şekilde yedekliyor, arşivliyor ve olası felaket durumlarında en kısa sürede geri yüklüyoruz. DELL ile yaptığımız partnerlıklar ile DELL ailesine ait tüm yedekleme ürünlerini en uygun şekilde konumlandırıyoruz. DELL dışında HP, Netapp, EMC gibi üreticilerle yakın temasta bulunarak ihtiyaç halinde farklı üreticilerin yedekleme ve depolama ürünlerini müşterilerimize en uygun fiyatlarla sunuyoruz.

Backup yazılımları konusunda dünyanın en önde firması Symantec'in yedekeleme yazılımları ile datalarınızı en güvenilir şekilde yedekliyoruz.